becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

explain how a convection current can enable a hawk or eagle to soar upward without flapping its wings
what's the speed of light
In 1700, which of the following colonies had the largest slave population relative to its overall population? a. Massachusetts b. Pennsylvania c. South Carol
How do you take the derivative of lnx?
Large tides, called spring tides, are experienced in the Earth's oceans when the moon is in position
Which statement best summarizes life for Native Americans in modern New Mexico? Native Americans all live in separate communities on reservations. Native Americ
30 POINTS!!! PLZ HELP Mrs. Ferguson looked at another hotel. She waited a week before she decided to book nights at that hotel, and now the prices have increase
What political group did Hitler begin to punish once he came to power?
rx+h=sx-k solve for x
Why is the development of seeds considered to be important for the evolution of land plants from spore-bearing vascular plants?