gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

1. What is the name of the taller mountain in the world? a. Is b. Name c. Taller d. In 2. Every morning,
this system has one solution, what is the y-coordinate of the solution. y=-2x+4 y= x^2+4x+13
DUE BY 4: WILL MAKE BRAINLIEST
Read the excerpt below and answer the question. I shall pay you, but not today. Our elders say that the sun will shine on those who stand before it shines on th
Before the french revolution, the third state was both the largest and the wealthiest sector Of french society? True or false
find the solutions to the system. y=x^2+8x+2 y=7x+4
Help literature only if you read THE LOTTERY !!! 20 POINTS
How do I solve this
Which sentence shows the correct use of a common homophone? This morning, Shelly wore a pear of gloves to school. I had a sandwich, some cheese, and a pear for
By the 1900s, American power sources included: oil electricity atomic power water power