Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

Plz help, will mark brainliest!
HELP ILL GIVE BRAINLIEST
look at the image to see the answer
Find $24.75 as a fraction of $70. Give your answer in its lowest terms.
Help me plz thank you
4 Rearrange these words in alphabetical order. birthday wakes early gifts downstairs books sweater puppy lost found X dolla best happy ir teacher​
find the HCF of 72,108 and 180​
could someone give me lessons for pressure?
Describe an English lesson that you Really Enjoyed
Choose all the answers that apply. Grasslands o have less than 25cm of rain per year are used to grow cereal grasses are only found in the United States has the