monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
In this layer of Earth's atmosphere, hydrogen and helium are the prime gases and are only present at extremely low densities. What is this layer of the atmosph
How can you avoid spreading antibiotic-resistant diseases
Uppose a jar contains 12 red marbles and 18 blue marbles. if you reach in the jar and pull out 2 marbles at random without replacement, (a) find the probability
Which example best demonstrates the benefit of understanding physical properties? Engineers can design safer structures because they understand flammability of
hey can you please help me posted picture of question
Reread Hamlet's exchange of words with Osric in Scene 2, lines 82-184. What customs or behavior is Hamlet ridiculing? Identify examples of techniques used in t
Which is the main purpose of the preamble of the U.S. constitution?
Adidea Corp. purchased 500 units of merchandise at $15 per unit from a vendor. It pays 50 percent of its purchase with cash and puts the rest on credit. How wil
7. The way to properly lift an item is: A) Squat down close to the item with your back arched, knees locked, and stomach muscles relaxed B) Lift and stand u
Which statement describes a typical role or roles of a special district