valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

which statement below considers how the environment affects health? A Ned is the most popular boy in school B Ned's mom is an addict,but he manages to atay in s
suppose you work for a government agency that regulates the buying and selling in the country which main purpose of government is your angency serving? A.organ
When a distribution is mound-shaped symmetrical, which of the following best describes the general relationship between the mean, median, and mode? a. No relati
the yard behind cindy house is rectangular in shape and has a perimeter of 72 feet. if the length of the yard is 18 feet longer than the width of the yard, wha
Help me out plz I'll do the same
which best describes the fossil record? the fossil record cannot provide evidence of evolution. the fossil record provides evidence of a common ancestor to many
What is the formula equation for the reaction between sulfuric acid and dissolved sodium hydroxide if all products and reactants are in the aqueous or liquid p
what is the focus of the bill of rights
why do sentences need to be parallel? a. because they need to help readers understand the meaning b. because they need to be balanced c. because they should giv
what is meant by backing up files through cloud computing?