theylovelilzz
theylovelilzz theylovelilzz
  • 02-08-2018
  • Mathematics
contestada

please help me with this question!!!

please help me with this question class=

Respuesta :

michellebtsfanp311yf
michellebtsfanp311yf michellebtsfanp311yf
  • 02-08-2018

The unit rate is $2.75

If you divide the cost by Movies/week you would always get $2.75

For example:

11÷4=2.75

13.75÷5=2.75

19.25÷7=2.75

22÷8=2.75

Hope this helps you :))

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate 12P3 and 10C3
According to this article, the electric chair was invented by the dentist.
Explain the positive and negative effects of the Green Revolution on the environment and the farming industry in general.
The perimeter of the rectangle is 34 cm. Find the value of x.
change of state that occurs when hailstones form
Your professor often goes off on tangents, talking about current events and stories about her weekend instead of discussing the content that is the focus of the
an engineer is designing an office building in a scale drawing the height of the building is 13 inches the buildings actual height is 663 feet how many feet are
In the diagram, mFLI is 106°, mFLG = (2x – 1)°, mGLH = (x + 17)°, and mHLI = (4x – 15)°. What is the measure of the smallest angle in the diagram? 15° 29° 32
A smoke sample contains dust particles and several different gases, which have different combinations of molecules. the dust particles are suspended in the gase
If x can be any integer what is the greatest possible value of 1^x - |x|