noriega1270
noriega1270
02-07-2018
Mathematics
contestada
Q # 7 please help to solve
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
02-07-2018
a = acres, s = square miles.
Replace s with 7.5 and multiply:
640 * 7.5 = 4,800 acres.
The answer is the last choice.
Answer Link
me2me
me2me
02-07-2018
D is the best answer!!!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
If an experiment's results are accurate, when the experiment is repeated by another scientist, the results
three cans of tuna costs $1.50. what is the cost of one can of tuna. what is being compared
I need help with a problem
Who ruled the large estates in Feudal Europe. A)Samurai B)Daimyö C)Shoen D)Bushi
How many cups of sugar are needed for each egg? How do you know? Show your work please Your sister notices that she needs three times as much baking powder as
Sake is made from the fermentation of: a. barley. b. fruit. c. rice. d. vegetable. e. any grain.
what role does sexual reproduction plays in Evolution
What sentence is punctuated correctly? “it is important,” josh said “that we’re all here together.” my aunt martha always used to say “do your best and be proud
Drag the labels onto the table to indicate which type(s of gated ion channels are found in each membrane associated with a chemical synapse. (the letters in the
Instructions:Select the correct answer. The table shows the price of apples in the local market. What is the cost of 12 pounds of apples? Apples (pounds) Price